Estetinis dantų plombavimas

Estetinė odontologija – tai gana jauna odontologijos sritis. Jos tikslas – atkurti nudilusius, nuskilusius, ėduonies pažeistus, spalvą pakeitusius dantis, taip pat patobulinti jų formą, panaikinti per didelius tarpdančius, esant nedideliems defektams keisti padėtį dantų lanke. Taigi estetinė odontologija panaikina priežastis, dėl kurių iki šiol negalėjote plačiai ir nuoširdžiai šypsotis, nes neturėjote ar nepavyko išsaugoti gražių, sveikų dantų.

Nors daugelis žmonių estetinį plombavimą supranta tik kaip priekinių dantų rekonstrukciją, tačiau šiuolaikiniai gydymo metodai ir medžiagos sudaro galimybes funkcionaliai ir estetiškai atkurti ir krūminius dantis, jų anatominį kramtomąjį reljefą – kauburėlius, vageles. Tai saugo dantis nuo savaiminio nudilimo, užkerta kelią sąkandžio žemėjimui, kramtymo efektyvumo prastėjimui, nes taisyklinga dantų forma svarbi ne tik grožiui, bet ir kramtymo kokybei.

Kaip atliekamas estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas reikalauja ypatingo gydytojo profesionalumo ir juvelyriško kruopštumo. Procedūros trukmė priklauso nuo dantų pažeidimų sudėtingumo. Vieno apsilankymo pas estetinio plombavimo specialistą metu galima atkurti 4 – 6 dantis.

Atliekant estetinį plombavimą preciziškai tiksliai sluoksnis po sluoksnio atkuriami nesantys danties audiniai, keičiama ir tobulinama danties forma, dydis, skaidrumas, spalva. Taip sukuriama natūrali ir graži danties išvaizda. Estetinio plombavimo metu maksimaliai išsaugomas natūralus dantų gyvybingumas, nešlifuojant sveiko jų audinio. Tai dantis tausojantis gydymo būdas, nes šiuolaikinės kompozicinės (plombavimo) medžiagos savo fizinėmis savybėmis: susitraukimo koeficientu, laidumu terminiams dirgikliams, atsparumu kramtymo jėgoms, dilumu yra panašios į danties audinius. Todėl atkurti dantys yra pakankamai tvirti, blizgantys, atrodo natūraliai. Kartais estetinis plombavimas gali atstoti ilgą ir varginantį ortodontinį gydymą. Tačiau kiekvienas atvejis yra individualus, ir tik konsultacijos metu mūsų klinikos specialistai rekomenduos Jums efektyviausius estetinio dantų koregavimo metodus.

Užsiregistruokite konsultacijai