Dantų protezavimas

Dantų protezavimas būtinas netekus danties, kai jį labai pažeidžia ėduonis, kai jis nudyla ar nukenčia dėl traumos ar ligos, ir jo nebeįmanoma atkurti plombuojant. Visi šiuolaikiniai protezai gaminami naudojant tikslias technologijas, jie puikiai pritaikyti ir ilgai tarnauja. Mūsų klinikoje specialistai iš daugelio būdų parinks tą, kuris geriausiai jums tinka ir suderina funkcionalumą, estetiką bei ilgaamžiškumą.

Danties vainikėliai. Vainikėliu protezuojama tuomet, kai reikia dantį apsaugoti, kad jis nenulūžtų, siekiama atstatyti nulūžusį ar nusidėvėjusį dantį ar jis yra pakitusios formos. Toks protezas apgaubia visą dantį iki pat dantenų krašto. Dantų vainikėliai gali būti lieti iš metalo, bemetalės ar metalo keramikos.

Metalo keramikos protezo šerdis yra metalinė, bet padengta dantų spalvos porcelianu. Daugelį metų dažniausiai buvo pasirenkami tokie vainikėliai. Jų privalumas tas, kad yra tvirtesni ir ne taip lengvai lūžta, be to, ilgiau tarnauja, nei bemetalės keramikos protezai. Tačiau jie atrodo nenatūraliau, nes metalas nepraleidžia šviesos (kaip tikras dantis), be to, prie dantenų matyti juoda linija. Jie geriausiai tinka krūminiams dantims protezuoti.

Bemetalės keramikos vainikėlis atrodo daug estetiškiau ir natūraliau. Šie vainikėliai klijuojami prie natūralių danties audinių ir gerai prie jų priglunda. Bemetaliai protezai gaminami iš porceliano – tai stipri medžiaga, todėl dantis gali atlikti savo funkcijas. Tokie vainikėliai puikiai tinka priekinių dantų defektams paslėpti, tai gera išeitis, jei žmogus alergiškas metalui.

Cirkonio bemetalės keramikos protezai atrodo labai gražiai ir yra tvirti. Protezo karkasas pagamintas iš cirkonio oksido, yra lengvas ir spalva primenantis tikrą dantį. Cirkonio keramika yra tvirtesnė už bemetalę, yra pralaidi šviesai, todėl atrodo natūraliau nei metalo keramika. Ji tinka tiek krūminių, tiek priekinių dantų defektams ištaisyti.

Porceliano arba kompozito laminatės. Porceliano laminatės – tai itin plonos plokštelės, kurios suteikia dantims gražią formą ir švytintį baltumą, todėl dantys atrodo estetiškai. Kompozito laminatėms naudojamos plombinės medžiagos. Laminačių pagalba pašalinami priekinių dantų spalvos pakitimai, dantų įtrūkimai, susigrūdimas, nusidėvėjimas, tarpai tarp dantų.

Įklotai ir užklotai. Jie vadinami mikroprotezais ir naudojami krūminių dantų pažeidimams pašalinti. Įklotai ar užklotai gaubia danties gauburėlius ir saugo, kad jie nelūžtų, kad nesivystytų ėduonis. Jie daugeliu atvejų gali pakeisti dantų vainikėlius, juos naudojant išsaugoma daugiau danties.

Protezavimas ant dantų implantų. Dantų implantai yra pažangiausia technologija, taikoma tuomet, jei nebėra vieno, kelių ar netgi visų dantų. Implantas atlieka danties šaknies funkcijas. Praėjus 3 – 4 mėnesiams po implantacijos turi būti atliekamas danties protezavimas metalo ar bemetale keramika.

Dantų protezai. Jie gali būti dalinai išimami, jei dar yra likusių nepažeistų dantų. Visiški išimami protezai – tai dantų lankus atstatančios plokštelės, kai nebėra visų dantų.

Užsiregistruokite konsultacijai